» » Наповнювачі верхнього одягу - міфи та реальність

Наповнювачі верхнього одягу - міфи та реальність

При виборі верхнього одягу, особливо протягом останніх років, можна зіткнутися з низкою нових невідомих назв наповнювачів, про які мало що відомо як покупцям, так і деяким продавцям. Адже прогрес не стоїть на місці, та інновації стосуються не тільки сфери комп'ютерів або автомобілебудування, а й, до нашої радості, поширюються на легку промисловість, особливо в частині тканин, матеріалів і наповнювачів.
 
Отже, давайте зкинемо завісу таємниці і з'ясуємо, чим же нові наповнювачі відрізняються від традиційних, їх особливості в експлуатації та догляді.
 
 

ТІНСУЛЕЙТ - унікальний надлегкий утеплювач нового покоління (від англ. Thin - тонкий, insulation - утеплення) захистить від холоду, дощу і вітру в будь-яких кліматичних умовах. Тінсулейт, при майже непомітній  вазі, м'який на дотик і стійкий до стиснення матеріал.

Складається Тінсулейт з мікроволокон, ідентичних найтоншим волокнам пуху. Ідея створення такого матеріалу межує з мистецтвом. Вироби, утеплені матеріалом Тінсулейт, забезпечують комфорт, утримуючи молекули повітря поміж волокнами. А чим більше повітря знаходиться в певному обсязі, тим вище теплоізоляція утеплювача.

Так чому ж властивості утеплювача Тінсулейт унікальні? Утеплювач Тінсулейт складається з унікальних мікроволокон, які в 50 - 70 разів тонші людської волосини, їх діаметр від 2 до 10 мікрон. Навколо кожного волокна - шар повітря. Чим тонші волокна, тим більше теплоізолюючих шарів в одязі. Це робить утеплювач Тінсулейт в 2 рази теплішим за натуральний пух. При цьому він прекрасно дихає і легко переться в домашніх умовах, не втрачаючи своїх властивостей.

Утеплювач Тінсулейт став синтетичним замінником натурального пуху, усуваючи в той же час його недоліки: здатність абсорбувати вологу у матеріалу менше 1%. Тінсулейт надійно зберігає тепло і дозволяє безперешкодно випаровуватися зайвій волозі. Цей утеплювач не сковує рухів і забезпечує повний комфорт навіть в найсуворіші морози.

Особливості наповнювача Тінсулейт:

- Тепло без зайвого об'єму (легка вага і маленька товщина наповнювача Тінсулейт робить його невагомим і відносно необ'ємний);

- У 1,5-2 рази тепліший за натуральний пух;

- Більш висока повітропроникність в порівнянні з пухо-пір'яними виробами. Чим більше пов'язаного повітря утримується в одиниці об'єму утеплювача, тим краще він зберігає тепло. У утеплювача Тінсулейт в порівнянні з іншими матеріалами ця величина більше майже в 10 разів;

- Підтримує необхідний баланс вологості;

- Екологічно чистий і гіпоалергенний матеріал;

- Стійкий до вологи,  відмінно переться;

- Завдяки тривимірному скріпленню волокон, зберігає свої унікальні властивості і форму після багатьох прань. Завдяки високій стійкості до здавлення, не збивається і не дає усадки виробу після прання при 40 ° С (близько 10% після багаторазового прання);

- Має європейський екологічний сертифікат Oeko-Tex Standart 100.

- Догляд - машинне прання з віджимом при 40 °.

Одяг на тінсулейті (а також його аналогах - Hollofil (Холлофіл), Quallowfill (Квалофіл), і Polarguard (Поларгвард)) коштує досить дорого. Допустимий температурний режим для Тінсулейт: до -30 °.

Ефективно зберігаючи тепло при мінімальному обсязі, утеплювач Тінсулейт був спеціально створений для використання у верхньому одязі. Зараз він застосовується і в інших областях, де його властивості виключно важливі в екстремальних умовах холоду. В даний час створена ціла група утеплювачів Тінсулейт, які широко використовуються при виробництві верхнього, модельної та спортивного одягу, взуття, рукавичок, аксесуарів та постільних речей.

 

ФАЙБЕРТЕКС - це нетканий матеріал, що представляє собою об'ємний шар з композиції тонких пустотілих волокон з елементами об'ємного термоскріплення, спеціально оброблених силіконом. Завдяки цьому слизькі силіконізовані волокна рухаються незалежно один від одного, і в результаті утеплювач файбертекс не збивається, не злежується і зберігає форму навіть після намокання. Для досягнення необхідної міцності і стабільності поверхню шару армована поліпропіленовим волокном і механічно простьобаного.

Крім того, Файбертекс володіє рядом переваг в плані догляду та обробки перед синтепоном та іншими утеплювачами. Зокрема, багаторазове прання практично не впливає на його теплозахисні і вентилюючі властивості, обсяг і міцність утеплювача, матеріал при цьому не збивається, не злежується і зберігає форму. Це знаходить підтвердження в результатах дослідження компанії SGSU.S. Testing Company Inc., які показали, що навіть після трьох прань різні елементи куртки з утеплювачем Файбертекс практично не змінюють лінійних розмірів (не перевищують 3%).

Не можна не відзначити і такі якості утеплювача Файбертекс, як гіпоаллергічность і нетоксичність, які обумовлені тим, що, по-перше, при виробництві матеріалу Файбертекс не використовуються клеї та полімерні емульсії, по-друге, поліефірні волокна становлять основу матеріалу, відрізняються стійкістю до деструктивних явищ, що призводять до розкладання полімерного ланцюга і утворенню токсичних мономерів і алергенів.

Файбертекс є екологічно чистим продуктом, чого не можна сказати про багатьох інших теплозахисних матеріалах, зокрема, традиційному синтепоні, при виробництві якого використовуються нізкоекологічні латекси та емульсії (до 20%). Нетоксичність і екологічна безпека Файбертекс підтверджується відповідними гігієнічними сертифікатами. Крім того, спеціальна антибактеріальна обробка волокон, заснована на натуральних компонентах, надійно захищає вироби від бактерій, кліщів і інших сапрофітів. При цьому навіть після неодноразових прань зазначена обробка зберігає свої властивості.

Переваги перед традиційними наповнювачами (синтепон, синтетичний ватин та інші матеріали):

- Практичність в співвідношенні ціни і якості;

- Прекрасно зберігає свою форму і легко відновлює її при будь деформації або пранні;

- Вологостійкий (можливість багаторазового прання і просушок);

- Забезпечує більший теплозахисний ефект у порівнянні з матеріалами аналогічної товщини і щільності;

- Не вбирає запахів, не викликає алергічних реакцій;

- Екологічно чистий і нетоксичний продукт;

- Стійкий при тривалій експлуатації.

Файбертекс, що відрізняється пружністю, еластичністю і м'якістю дозволяють споживачеві вибрати найбільш зручний матеріал, як для виробництва фірмової, спортивної верхнього одягу, подушок, спальних мішків і ковдр, що характеризуються високою функціональністю, зручністю в користуванні та догляді.

Результати випробувань в лабораторії "Універс-Тест" за визначенням середнього коефіцієнта повітропроникності по ДСТУ 12088-77 представлені нижче:

Як видно з діаграми, середній коефіцієнт повітропроникності зразка утеплювача Файбертекс навіть після декількох прань становить 68,6 дм3 / м2 с, що в кілька разів вище, ніж у синтепону.
 
Виходячи з вищесказаного, утеплювач Файбертекс представляє собою унікальне поєднання теплозахисних і вентиляційних властивостей: надійно зберігаючи тепло, він дозволяє майже безперешкодно випаровуватися зайвій волозі, що вигідно відрізняє його від інших теплозахисних матеріалів і, зокрема, від синтепону.
 
 
 
ХОЛЛОФАЙБЕР - (від англ. «Hollow fiber» - «порожнисте волокно») означає, що матеріал виробляється з 100% пустотілого високоізвитого (що має вигляд спіральної пружини) поліефірного мікроволокна. З'єднання (зв'язування) мікроволокон, рівномірно розташованих в полотні, відбувається за допомогою термоскріплення. При цьому утворюється тривимірна, «пружиниста», восстанавливающаяся після деформації і стиснення структура матеріалу. Еластичність і восстанавливаемость волокнистої структури Холлофайбер зберігається при експлуатації матеріалу протягом тривалого часу. Для додання гладкості поверхні і виключення міграції волокна матеріал Холлофайбер піддається каландруванню. Не вбирає вологу, швидко сохне, захищає від холоду при температурах до -30 ° С.
 
Особливості:  не злежується, не пропускає вологу, повітропроникний.
 
 
 
 
 
БІО-ПУХ.
 
Інноваційний утеплювач Біо-Пух, створений з використанням запатентованого биополимера від "Dupont Sorona", володіє чудовими властивостями збереження тепла, легкості і простоти експлуатації.
 
Особливості:
 
  - М'який і легкий: природна тривимірна структура надає легкість, пружність, еластичність, м'якість;
 
  - Має відмінні теплоізоляційні властивості: є ідеальним наповнювачем для зимового одягу:
 
  - Чи не мігрує через тканину, в якості наповнювача може використовуватися разом з натуральним пухом.
 
 
 
 
 
ФЛІС - назва «фліс» в англійській мові означає «овеча вовна», що якнайкраще відображає суть даного матеріалу, його називають також і штучною вовною. Взагалі фліс - м'яка на дотик, затишна тканину, відмінно зберігає тепло.
 
Даний матеріал не зареєстрований як торгова марка, тому існує безліч різних варіантів його виготовлення. Кожен виробник має право випускати фліс на свій розсуд, але в цілому - це трикотажний синтетичний матеріал, вироблений з поліестеру. Зовні він схожий на замшу, може бути одно- або двостороннім, тонким або товстим, щільним або не дуже. Іноді до поліестеру додають інші полімери, завдяки чому домагаються якихось особливих властивостей. Кожен з таких видів може бути затребуваний в тій чи іншій області застосування.
 
Фліс здатний зберігати тепло навіть в мокрому стані, він антистатичний і гіпоалергенний, а вироби з нього відрізняються високою міцністю і довговічністю. У залежності від щільності флісу його можна застосовувати і для виготовлення тонких речей, що підходять для використання в якості додаткового шару в міжсезоння, і для пошиття теплого верхнього одягу.
 
Особливого догляду фліс не вимагає. Допускається прання у машині в делікатному режимі, при температурі не вище 30 С, без використання відбілювачів, плямовивідників і пом'якшувачів тканини. Висихає він практично моментально.
 
 
 
ПУХ / ПЕРО - це натуральний традиційний утеплювач, гусячий Пух / Перо є природним теплоізолятором в будь-яких погодних умовах. Він являє собою найбільш цінний шар оперення птиці і є легким, вільно дихаючим, легко вбирає великий об'єм повітря.
 
Натуральний пух забезпечує приємне тепло, що виключає небезпеку перегріву. Пух здатний швидко відновлювати свій об'єм і теплові властивості після механічного стиснення. Він має малий транспортний об'єм готового виробу і його виняткову довговічність. Такі унікальні властивості можна пояснити структурою пуху, що складається з окремих пушинок, які, з одного боку, відштовхуються, а з іншого, при тиску, входять один в одного.
 
Є одним з самих високоякісних і дорогих наповнювачів для пуховиків. Даний склад має максимальні теплозахисні властивості. Перо додається в утеплювач, щоб легкий пух не осідав не скачувався у комки. Воно служить своєрідним каркасом, що дозволяє виробу довше тримати форму. Така конструкція не дає пуху звалюватися.
 
 
Звичайно ж цей список не вичерпний, але він може дати базове уявлення про класи наповнювачів і їх відмінності.
 
Вироби з вищевказаними наповнювачами ви можете знайти в магазині Атланта.
 
Адже ваш новий образ - неперевершений!